Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: spēkā esošs
Ministru kabineta noteikumi Nr. 814

Rīgā 2018. gada 18. decembrī (prot. Nr. 60 42. §)
Noteikumi par iemaksas apmēru valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības saņemšanai un tās veikšanas kārtību

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā veicama iemaksa par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības (turpmāk – juridiskā palīdzība) saņemšanu (turpmāk – iemaksa), tās apmēru un atmaksas kārtību.

2. Iemaksa ir personas vienreizējs maksājums Juridiskās palīdzības administrācijas konta pašu ieņēmumos, ko persona veic saskaņā ar pieņemto lēmumu par juridiskās palīdzības piešķiršanu.

3. Iemaksa ārpustiesas procesā ir 25 euro.

4. Iemaksa tiesvedības procesā ir 75 euro.

5. Pirms juridiskās palīdzības sniedzēja norīkošanas persona veic iemaksu pilnā apjomā atbilstoši lēmumam par juridiskās palīdzības piešķiršanu. Juridiskās palīdzības administrācija lēmumā par juridiskās palīdzības piešķiršanu norāda iemaksas apmēru, samaksas termiņu un nepieciešamos rekvizītus iemaksas veikšanai.

6. Iemaksu persona maksā, izmantojot maksājumu pakalpojumu sniedzēja starpniecību, kuram ir tiesības sniegt maksājumu pakalpojumus Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma izpratnē.

7. Juridiskās palīdzības administrācija iemaksu personai atmaksā, ja nav uzsākta Juridiskās palīdzības administrācijas lēmuma izpilde par juridiskās palīdzības piešķiršanu.

8. Juridiskās palīdzības administrācija personai atmaksā iemaksu tās pārmaksātajā daļā, ja persona ir veikusi lielāku iemaksu, nekā norādīts lēmumā par juridiskās palīdzības piešķiršanu.

9. Atmaksu Juridiskās palīdzības administrācija veic viena mēneša laikā no dienas, kad pieņemts lēmums juridiskās palīdzības lietā, pamatojoties uz personas iesniegumu, kurā ir norādīts norēķinu iestādes konts. Ja minētā lēmuma pieņemšanas brīdī personas iesniegums par atmaksu nav saņemts, tad atmaksu veic mēneša laikā pēc attiecīga personas iesnieguma saņemšanas.

10. Persona iesniegumu par atmaksu iesniedz gada laikā no dienas, kad pieņemts lēmums juridiskās palīdzības lietā.

11. Noteikumi stājas spēkā 2019. gada 1. janvārī.

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs
01.01.2019