Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: spēkā esošs
Attēlotā redakcija: 11.12.2015. - 26.09.2016. / Pamata
Ministru kabineta noteikumi Nr. 694

Rīgā 2015. gada 8. decembrī (prot. Nr. 66 24. §)
Ābolu un bumbieru sidra obligātās nekaitīguma, kvalitātes un papildu marķējuma prasības
Izdoti saskaņā ar
Pārtikas aprites uzraudzības likuma
4. panta otro un ceturto daļu un
13. panta trešās daļas 3. punktu

1. Noteikumi nosaka Latvijā izplatāmā ābolu un bumbieru sidra (turpmāk – produkts) obligātās nekaitīguma, kvalitātes un papildu marķējuma prasības.

2. Produktu, kas ražots vai laists apgrozībā kādā Eiropas Savienības dalībvalstī vai Turcijā atbilstoši tās normatīvajiem aktiem vai kas ražots kādā Eiropas Ekonomikas zonas valstī atbilstoši tās normatīvajiem aktiem, ir tiesības piedāvāt Latvijā, ievērojot likumā "Par atbilstības novērtēšanu" noteikto produkta atzīšanas kārtību.

3. Produktu, kas ražots valstī, kura nav minēta šo noteikumu 2. punktā, ir tiesības izplatīt Latvijā, ja ievērotas šajos noteikumos un pārtikas aprites jomu reglamentējošos normatīvajos aktos noteiktās prasības.

4. Produktu ražo no fermentētas ābolu vai bumbieru sulas vai abu sulu maisījuma, vai no ābolu vai bumbieru sulas, kas iegūta no koncentrāta.

5. Produkts satur tikai tādu alkoholu, kas radies ābolu vai bumbieru sulas fermentācijas procesā.

6. Pārtikas piedevu un aromatizētāju šķīdināšanai drīkst izmantot alkoholu, bet tas nedrīkst palielināt alkohola daudzumu, kas radies, fermentējot ābolu vai bumbieru sulu.

7. Produktam pēc fermentācijas var pievienot ābolu vai bumbieru sulu, citu augļu un ogu sulu, oglekļa dioksīdu, pārtikas piedevas, aromatizētājus, dažādu veidu cukuru un ūdeni atbilstoši pārtikas aprites jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem.

8. Produktu marķē saskaņā ar normatīvajiem aktiem par pārtikas produktu informācijas sniegšanu patērētājiem un fasētu pārtikas preču marķēšanu. Marķējumā papildus norāda šajos noteikumos minēto informāciju.

9. Produkta nosaukumā vārdu "sidrs" lieto tikai tad, ja produktu ražo no ābolu vai bumbieru sulas.

10. Produkta nosaukumu "ābolu sidrs" lieto, ja produkts ražots tikai no ābolu sulas vai tā sastāvā ābolu sulas ir vairāk nekā bumbieru sulas.

11. Produkta nosaukumu "bumbieru sidrs" lieto, ja produkts ražots tikai no bumbieru sulas vai tā sastāvā bumbieru sulas ir vairāk nekā ābolu sulas.

12. Ja produktam ir pievienota citu augļu vai ogu sula vai aromatizētājs, to norāda produkta nosaukumā, piemēram, "ābolu sidrs ar ķiršu garšu" vai "ābolu sidrs ar kivi aromatizētāju".

13. Ja produktam ir pievienota ābolu vai bumbieru sula vai aromatizētājs, produkta nosaukumā to var nenorādīt.

14. Izplatīšanai paredzētā fasētā produkta satura daudzums un uz iepakojuma esošais marķējums atbilst normatīvajiem aktiem par metroloģiskajām prasībām fasētajām precēm un to metroloģisko kontroli.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs
11.12.2015