Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: spēkā esošs
Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:
Valsts aizsardzības finansēšanas likums

1.pants. Likuma mērķis ir ar finansiālām metodēm mērķtiecīgi paaugstināt valsts aizsardzības spējas, lai Latvija kā Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalsts izpildītu savas saistības kolektīvās aizsardzības ietvaros, kā arī radītu pamatu militāro spēju ilgtermiņa attīstības projektu īstenošanai un tādējādi atbalstītu Latvijas iesaisti Eiropas un transatlantiskajās drošības struktūrās.

2.pants. (1) Ministru kabinets, ievērojot 2012.gada 2.martā parakstītā Līguma par stabilitāti, koordināciju un pārvaldību ekonomiskajā un monetārajā savienībā nosacījumus un mērķi sasniegt valsts aizsardzības finansējumu 2020.gadā un turpmākajos gados ne mazāku kā 2 procentus no prognozētā iekšzemes kopprodukta apjoma, sagatavo vidēja termiņa budžeta ietvara likuma projektus un gadskārtējā valsts budžeta likuma projektus, paredzot finansējumu valsts aizsardzībai:

1) 2015.gadā — ne mazāku kā 1,0 procentu no attiecīgajam gadam prognozētā iekšzemes kopprodukta apjoma;

2) 2016.gadā — ne mazāku kā 1,1 procentu no attiecīgajam gadam prognozētā iekšzemes kopprodukta apjoma;

3) 2017.gadā — ne mazāku kā 1,3 procentus no attiecīgajam gadam prognozētā iekšzemes kopprodukta apjoma;

4) 2018.gadā — ne mazāku kā 1,5 procentus no attiecīgajam gadam prognozētā iekšzemes kopprodukta apjoma;

5) 2019.gadā — ne mazāku kā 1,75 procentus no attiecīgajam gadam prognozētā iekšzemes kopprodukta apjoma;

6) 2020.gadā un turpmākajos gados — ne mazāku kā 2 procentus no attiecīgajam gadam prognozētā iekšzemes kopprodukta apjoma.

(2) Valsts budžeta izpildes laikā, balstoties uz nacionālās drošības situāciju, Ministru kabinets var izskatīt iespējas veikt apropriāciju pārdales aizsardzības finansējuma palielināšanai — prioritāri ilgtermiņa attīstības projektiem (investīcijām).

Pārejas noteikums

Ar šā likuma spēkā stāšanos spēku zaudē Valsts aizsardzības finansēšanas likums (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2001, 10. nr.; 2002, 12. nr.; 2008, 24. nr.).

Likums Saeimā pieņemts 2014.gada 3.jūlijā.
Valsts prezidents A.Bērziņš
Rīgā 2014.gada 10.jūlijā
24.07.2014