Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Ministru kabineta noteikumi Nr.1108

Rīgā 2013.gada 15.oktobrī (prot. Nr.54 17.§)
Kārtība, kādā, muitojot preces, elektroniski iesniedz muitas normatīvajos aktos noteiktās deklarācijas
Izdoti saskaņā ar Muitas likuma
4.panta trešo daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā, muitojot preces, elektroniski iesniedz muitas normatīvajos aktos noteiktās deklarācijas (turpmāk – muitas deklarācijas).

2. Valsts ieņēmumu dienests nodrošina iespēju elektroniski iesniegt un parakstīt muitas deklarācijas Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmā (turpmāk – elektroniskās deklarēšanas sistēma).

3. Lai elektroniski iesniegtu muitas deklarācijas, persona noslēdz līgumu ar Valsts ieņēmumu dienestu. Līgums ar Valsts ieņēmumu dienestu nav jāslēdz, ja persona muitas deklarācijas iesniedz parakstītas ar drošu elektronisko parakstu saskaņā ar Elektronisko dokumentu likumu.

4. Muitas deklarācijas iesniedz un paraksta elektroniskās deklarēšanas sistēmā. Personas lietotāja identifikators un parole tiek uzskatīti par personas paraksta aizstājēju ar roku rakstītam parakstam muitas deklarācijā (izņemot muitas deklarācijas, kuras tiek parakstītas ar drošu elektronisko parakstu).

5. Par parakstītām uzskata arī tās elektroniski iesniegtās muitas deklarācijas, ko fiziska persona iesniegusi elektroniskās deklarēšanas sistēmā, izmantojot portālā www.latvija.lv personas autentifikācijai pieejamos līdzekļus.

6. Elektroniski iesniegto muitas deklarāciju uzskata par parakstītu tās nosūtīšanas brīdī.

7. Persona, kura muitas deklarācijas iesniedz elektroniski, glabā ar attiecīgajām deklarācijām saistītos dokumentus vismaz trīs gadus (ja citos normatīvajos aktos attiecībā uz konkrētajiem grāmatvedības organizācijas dokumentiem nav noteikts citādi), kā arī pēc Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas pieprasījuma iesniedz ar muitas deklarācijām saistītos dokumentus.

8. Muitas deklarācijas šajos noteikumos noteiktajā kārtībā iesniedzamas elektroniski tādu muitas procedūru deklarēšanai, kuras ir pieejamas, izmantojot elektroniskās deklarēšanas sistēmas funkcionalitāti.

9. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2009.gada 17.jūnija noteikumus Nr.581 "Kārtība, kādā, muitojot preces, elektroniski iesniedz muitas deklarācijas" (Latvijas Vēstnesis, 2009, 102.nr.; 2011, 78.nr.).

10. Noteikumi stājas spēkā 2014.gada 1.janvārī.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Finanšu ministra vietā – veselības ministre Ingrīda Circene