Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.437

Rīgā 2013.gada 30.jūlijā (prot. Nr.41 25.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 6.janvāra noteikumos Nr.21 "Valsts noslēpuma, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, Eiropas Savienības un ārvalstu institūciju klasificētās informācijas aizsardzības noteikumi"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par valsts noslēpumu"
6.panta trešo daļu, 7.panta otro, ceturto un astoto daļu,
11.panta ceturto daļu un 15.panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2004.gada 6.janvāra noteikumos Nr.21 "Valsts noslēpuma, Ziemeļatlantijas līguma organizācijas, Eiropas Savienības un ārvalstu institūciju klasificētās informācijas aizsardzības noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 17.nr.; 2005, 24.nr.; 2007, 11., 32., 103.nr.; 2008, 146.nr.; 2012, 111., 196.nr.) šādus grozījumus.

1. Izteikt 47.punktu šādā redakcijā:

"47. Valsts noslēpuma objektu klasificē darbinieks, kas to paraksta vai apstiprina. Klasificējot valsts noslēpuma objektu, norāda termiņu, pēc kura beigām jālemj par attiecīgā objekta slepenības pakāpes saglabāšanu, grozīšanu vai atcelšanu. Slepenības pakāpi pārskata darbinieks, kas parakstījis vai apstiprinājis valsts noslēpuma objektu, ja viņa amata pienākums ir būt par šī valsts noslēpuma turētāju, vai darbinieks, kura amata pienākums ir būt par valsts noslēpuma objekta klasificētāju slepenības pakāpes pārskatīšanas brīdī."

2. Izteikt 49.punktu šādā redakcijā:

"49. Valsts noslēpuma objekta turētājs deklasificē no citas institūcijas saņemtu valsts noslēpuma objektu, iepriekš to rakstiski saskaņojot ar institūciju, kas izgatavojusi šo valsts noslēpuma objektu, vai saņemot minētās institūcijas paziņojumu par valsts noslēpuma objekta deklasificēšanu."

3. Svītrot 61.punktā vārdus "kā arī klasificētājas amatpersonas uzvārdu un parakstu".

4. Izteikt 96.punktu šādā redakcijā:

"96. No citām institūcijām saņemtos valsts noslēpuma objektus, NATO un Eiropas Savienības klasificēto informāciju (arī to kopijas) iznīcina, ja tie nav nepieciešami darbam vai ja to pieprasa institūcija, kas ir izgatavojusi attiecīgo valsts noslēpuma objektu, NATO vai Eiropas Savienības klasificēto informāciju. Institūcijā sagatavotos un reģistrētos valsts noslēpuma objektus var iznīcināt, ja tie nav nepieciešami darbam, izņemot vienu eksemplāru, kura glabāšanu pēc tā deklasificēšanas saskaņo ar valsts arhīviem. Lēmumu par valsts noslēpuma objektu, NATO vai Eiropas Savienības klasificētās informācijas iznīcināšanu pieņem institūcijas vadītājs vai attiecīgās institūcijas teritoriālās struktūrvienības vadītājs."

5. Izteikt 4.pielikumu šādā redakcijā:

"4.pielikums
Ministru kabineta
2004.gada 6.janvāra
noteikumiem Nr.21

Valsts noslēpuma objekta (dokumenta) pirmās lapas noformējuma paraugs

Lapas slepenības pakāpe

Dokumenta autora veidlapas rekvizīti

Tulkojums Dokumenta slepenības pakāpe
(atzīme par valsti vai starptautisko organizāciju) Eksemplāra numurs

Dokumenta izdošanas vieta

Kods
Datums Numurs
Uz Numurs Adresāts
(datums)
               
Satura izklāsts

Dokumenta teksts

Amata nosaukums

Amatpersonas paraksts

Vārds un uzvārds

     

Norādes par
slepenības pakāpes maiņu
vai par deklasificēšanu
   
Klasifikācijas pamatojums
 
   
Slepenības statusa termiņš  
       
      Slepenības statusa pārskatīšanas laiks  
       
     
Atzīme par dokumenta saņemšanu:
datums un laiks
reģistrācijas numurs
     
Lapas numurs un

Lapas slepenības pakāpe

kopējais lapu skaits".

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks

02.08.2013