Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.829

Rīgā 2012.gada 4.decembrī (prot. Nr.68 40.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2011.gada 28.jūnija noteikumos Nr.500 "Noteikumi par transportējamām spiedieniekārtām"

Izdoti saskaņā ar likuma
"Par atbilstības novērtēšanu" 7.pantu
un likuma "Par bīstamo iekārtu
tehnisko uzraudzību
" 3.panta otro daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2011.gada 28.jūnija noteikumos Nr.500 "Noteikumi par transportējamām spiedieniekārtām" (Latvijas Vēstnesis, 2011, 101., 155.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 6.punktu šādā redakcijā:

"6. Ja transportējamā spiedieniekārta, kas ražota ārpus Eiropas Savienības teritorijas saskaņā ar izcelsmes valsts normatīvo aktu prasībām un atbilstoši ADR nolīgumā vai RID noteikumos noteiktajai definīcijai ir balons, bet tas nav ražots saskaņā ar ADR nolīgumā vai RID noteikumos noteiktajām tehniskajām prasībām, un tas ir laists tirgū līdz 2003.gada 1.jūlijam, šādus balonus var uzpildīt, tirgot un izmantot tikai Latvijas teritorijā, ja tiem ir paziņotās institūcijas apliecinājums par veikto periodisko inspicēšanu, kurā noteikts, ka balons atbilst tehniskās dokumentācijas nosacījumiem, saskaņā ar kuriem tas ir ražots, un neapdraud cilvēku dzīvību, veselību, īpašumu un vidi."

2. Svītrot 117.punktu.

3. Papildināt noteikumus ar 117.1, 117.2, 117.3, 117.4 un 117.5 punktu šādā redakcijā:

"117.1 Ar 2013.gada 1.janvāri paziņotās institūcijas neveic periodisko inspicēšanu šo noteikumu 6.punktā minētajām transportējamām spiedieniekārtām.

117.2 Tirdzniecības vietas īpašnieka pienākums ir nodrošināt, ka apmaiņai vai pārdošanai tiek piedāvāti tikai tādi sašķidrinātās naftas gāzes baloni, uz kuriem ir norādīta informācija par balona uzpildītāju (komersanta nosaukums (firma) un tālruņa numurs, balonu uzpildes stacijas adrese un tālruņa numurs, kurā uzpildīts attiecīgais balons).

117.3 Tirdzniecības vietas īpašnieka pienākums ir nodrošināt, ka par baloniem, kurus izmanto sašķidrinātās naftas gāzes tirdzniecībai, tirdzniecības vietā ir pieejama informācija par to uzpildes vietu un piegādātāju. Minēto informāciju apliecinošos dokumentus tirdzniecības vietas īpašnieks pēc tirgus uzraudzības iestādes amatpersonas pieprasījuma uzrāda nekavējoties.

117.4 Sašķidrinātās naftas gāzes balonu tirdzniecības vietas īpašnieks nodrošina, ka apmaiņai tiek piedāvāti tikai tādi sašķidrinātās naftas gāzes baloni, kuri ir uzpildīti atbilstoši normatīvajiem aktiem par sašķidrinātās naftas gāzes balonu uzpildes staciju tehniskās uzraudzības kārtību.

117.5 Šo noteikumu 6.punktā minētās prasības attiecībā uz balonu uzpildīšanu un tirgošanu ir piemērojamas līdz 2013.gada 31.decembrim, bet attiecībā uz izmantošanu - līdz 2014.gada 30.jūnijam."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Ekonomikas ministra vietā -
iekšlietu ministrs R.Kozlovskis

12.12.2012
Informācijai! Saistībā ar pāreju uz jaunu datu struktūru vietnē var tikt novērotas neprecizitātes. Par tām lūdzam ziņot uz e-pasta adresi likumi@lv.lv.