Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Attēlotā redakcija: 27.01.2017. - 30.06.2019. / Vēsturiskā
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2019. gada 18. jūnija noteikumus Nr. 264 "Publiska dokumenta legalizācijas noteikumi".
Ministru kabineta noteikumi Nr.187

Rīgā 2012.gada 20.martā (prot. Nr.16 4.§)
Noteikumi par valsts nodevu par publiska dokumenta legalizāciju

1. Noteikumi nosaka valsts nodevas apmēru par publiska dokumenta legalizāciju un valsts nodevas maksāšanas kārtību.

2. Valsts nodeva par publiska dokumenta legalizāciju (turpmāk – valsts nodeva) divu darbdienu laikā ir 15,00 euro, divu stundu laikā – 30,00 euro.

(MK 24.01.2017. noteikumu Nr. 40 redakcijā)

3. (Svītrots ar MK 24.01.2017. noteikumiem Nr. 40)

4. Valsts nodevas maksājumus valsts budžetā persona veic:

4.1. pārstāvniecībā skaidrā naudā vai izmantojot maksājumu veidus saskaņā ar rezidences valsts norēķinu specifiku (piemēram, naudas čeki);

4.2. ar maksājumu pakalpojumu sniedzēja starpniecību, kam ir tiesības sniegt maksājumu pakalpojumus Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likuma izpratnē;

4.3. Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Konsulārajā departamentā (turpmāk – departaments) vai pārstāvniecībā ar maksājumu karti maksājumu karšu pieņemšanas terminālī vai citā alternatīvā sistēmā, ja Latvijas Republikas Ārlietu ministrija vai starpniekinstitūcija to tehniski nodrošina.

5. Ja persona valsts nodevas maksājumu veic ar maksājumu pakalpojumu sniedzēja starpniecību, departaments vai pārstāvniecība legalizētu publisko dokumentu izsniedz pēc valsts nodevas maksājuma summas ieskaitīšanas attiecīgajā valsts budžeta kontā Valsts kasē vai pārstāvniecības kontā.

6. Ja persona valsts nodevas maksājumu veic departamentā vai pārstāvniecībā ar maksājumu karti maksājumu karšu pieņemšanas terminālī vai citā alternatīvā sistēmā, departaments vai pārstāvniecība legalizētu publisko dokumentu izsniedz pēc maksājumu karšu darījuma apstiprināšanas.

7. Ja pieņemts lēmums par atteikumu veikt publiska dokumenta legalizāciju, valsts nodevu neatmaksā.

8. No valsts nodevas samaksas atbrīvo saskaņā ar Latvijas Republikai saistošajiem starptautiskajiem līgumiem, valsts interesēs vai humānu apsvērumu dēļ uz personas argumentēta iesnieguma pamata. Lēmumu par atbrīvošanu no valsts nodevas samaksas pieņem departamenta direktors vai viņa pilnvarota amatpersona.

9. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2009.gada 27.janvāra noteikumus Nr.64 "Noteikumi par valsts nodevu par publisko dokumentu legalizāciju" (Latvijas Vēstnesis, 2009, 17.nr.).

10. Noteikumi stājas spēkā 2012.gada 1.aprīlī.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Ārlietu ministra vietā – aizsardzības ministrs A.Pabriks
27.01.2017