Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2015. gada 30. jūnija noteikumus Nr. 348 "Kārtība, kādā Valsts policija veido valsts nozīmes ieroču kolekciju, ložu un čaulu kontrolkolekciju un ieroču un munīcijas paraugu kolekciju".
Ministru kabineta noteikumi Nr.76

Rīgā 2012.gada 24.janvārī (prot. Nr.5 5.§)
Kārtība, kādā Valsts policija veido valsts nozīmes ieroču un munīcijas kolekcijas un ložu un čaulu kontrolkolekciju
Izdoti saskaņā ar Ieroču un speciālo līdzekļu aprites likuma
29.panta pirmo daļu un 48.panta pirmo daļu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Valsts policija dienesta lietošanai veido:

1.1. ieroču kolekciju salīdzinošās izpētes vajadzībām, apkopojot tajā ieročus, kas iegādāti vai dāvināti, konfiscēti vai atsavināti, ieskaitot pašizgatavotus, nelikumīgi pārveidotus vai aizliegtus ieročus (turpmāk – ieroču kolekcija);

1.2. to Latvijā reģistrēto vītņstobra šaujamieroču (izņemot Nacionālo bruņoto spēku šaujamieročus) ložu un čaulu kontrolkolekciju, kuru kalibrs nav lielāks par 12,7 milimetriem (0,5 collām) (turpmāk – ložu un čaulu kontrolkolekcija), kā arī ložu un čaulu kontrolkolekcijas glabāšanas kārtību;

1.3. Latvijā klasificēto šaujamieroču un munīcijas (izņemot Nacionālo bruņoto spēku šaujamieročus un munīciju) paraugu kolekciju (turpmāk – ieroču un munīcijas paraugu kolekcija).

2. Ieročus, munīciju, lodes un čaulas ieroču kolekcijā, ložu un čaulu kontrolkolekcijā un ieroču un munīcijas paraugu kolekcijā iekļauj ar Valsts policijas lēmumu.

3. Pēc kontrolšāviena izdarīšanas no katra vītņstobra šaujamieroča iegūtās lodes un čaulas ievieto un glabā atsevišķā iesaiņojumā, uz kura norādīta šaujamieroča marka, modelis, numurs un kontrolšāviena datums.

4. Lodes un čaulas grupē pēc šaujamieroču veida, modeļa un kalibra.

5. Ložu un čaulu kontrolkolekcijā iekļautās lodes un čaulas, kas iegūtas pēc kontrolšāviena izdarīšanas, Valsts policija glabā līdz atkārtotam kontrolšāvienam ar attiecīgo vītņstobra šaujamieroci. Pēc atkārtota kontrolšāviena izdarīšanas lodes un čaulas no iepriekšējās kontrolšaušanas iznīcina.

6. Ložu un čaulu kontrolkolekciju glabā atsevišķās, izolētās, ugunsdrošības noteikumiem atbilstošās, ar apsardzes un ugunsdzēsības signalizācijas iekārtu aprīkotās telpās. Telpu sienas, griestus, grīdu, durvis un logus nodrošina pret nepiederošu personu neatļautu iekļūšanu.

7. Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu, valsts drošības iestāžu, Valsts ieņēmumu dienesta, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja un pašvaldības policijas īpašumā (valdījumā) esošo šaujamieroču lodes un čaulas glabā atsevišķi no privātpersonu šaujamieroču lodēm un čaulām.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Iekšlietu ministrs R.Kozlovskis
04.02.2012