Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Instrukcija par noteiktu bīstamu vielu pārvadājumiem paredzēta transportlīdzekļa sertifikāta izsniegšanas, aizpildīšanas (pagarināšanas) kārtību

Apstiprināta ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas

1996. gada 28. decembra rīkojumu Nr. 11-3/44

1. Transportlīdzekļiem, kuriem ir veikta valsts tehniskā apskate un kura tehniskais stāvoklis un aprīkojums atbilst Eiropas valstu nolīguma par bīstamu kravu starptautiskajiem pārvadājumiem ar autotransportu (ADR) prasībām, tiek izsniegts aizpildīts noteiktu bīstamo vielu pārvadājumiem paredzēta transportlīdzekļa sertifikāts (turpmāk tekstā ADR sertifikāts) vai pagarināts tā derīguma termiņš (2. pielikums).

2. Transportlīdzeklim, kuram ir veikta valsts tehniskā apskate un kura tehniskais stāvoklis un aprīkojums atbilst Latvijas Republikas noteikumu par bīstamu kravu pārvadājumiem ar autotransportu prasībām, tiek izsniegts aizpildīts sertifikāts (turpmāk tekstā ADR LV sertifikāts) (1. pielikums).

3. ADR sertifikāta aizpildīšanas (pagarināšanas) kārtība.

3.1. Sertifikāta 1. punkta aile netiek aizpildīta (tipogrāfiski iedrukāts numurs).

3.2. Sertifikāta 2. punkta ailē jāieraksta transportlīdzekļa marka, modelis, transportlīdzekļa tips atbilstoši transportlīdzekļa reģistrācijas apliecībai.

3.3. Sertifikāta 3. punkta ailē jāieraksta transportlīdzekļa valsts reģistrācijas numurs un šasijas numurs.

3.4. Sertifikāta 4. punkta ailē jāieraksta transportlīdzekļa īpašnieks un tā adrese.

3.5. Sertifikāta 5. punkta ailē jāieraksta autocisternu, noņemamo cisternu, tvertņu bateriju u.c. bīstamo iekārtu sertifikātā uzrādīto bīstamo vielu vai vielas klasi un apakšklasi.

Nepieciešamības gadījumā papildus var ierakstīt vielu vai vielas nosaukumu un identifikācijas numuru.

3.6. Sertifikāta 6. punkta ailē jāieraksta transportlīdzekļa bīstamās iekārtas sertifikāta izsniedzējs, sertifikāta numurs, izsniegšanas datums un derīguma termiņš.

3.7. Sertifikāta 7. punkta ailē jāieraksta sertifikāta derīguma termiņš, izsniegšanas vieta un datums. Inspektoram sertifikāts jāapstiprina ar savu parakstu un apaļo zīmogu.

3.8. Sertifikāta 8., 9., 10. un 11. ailē jāieraksta sertifikāta pagarināšanas termiņš, vieta un datums. Inspektoram sertifikāta pagarinājums jāapstiprina ar savu parakstu un apaļo zīmogu.

4. ADR LV sertifikāta aizpildīšanas kārtība.

4.1. Sertifikāta 1. punkta aile netiek aizpildīta.

4.2. Sertifikāta 2. punkta ailē jāieraksta transportlīdzekļa marka, modelis, šasijas numurs, valsts reģistrācijas numurs un reģistrācijas apliecības numurs.

4.3. Sertifikāta 3. punkta ailē jāieraksta transportlīdzekļa īpašnieks un tā adrese.

4.4. Sertifikāta 4. punkta ailē jāieraksta autocisternu, noņemamo cisternu, tvertņu bateriju u.c. bīstamo iekārtu sertifikātā uzrādīto bīstamo vielu klasi un apakšklasi. Nepieciešamības gadījumā papildus var ierakstīt vielu vai vielas nosaukumu un identifikācijas numuru.

4.5. Sertifikāta 5. punkta ailē jāieraksta transportlīdzekļa bīstamās iekārtas sertifikāta izsniedzējs, sertifikāta numurs, izsniegšanas datums un derīguma termiņš.

4.6. Sertifikāta 6. punkta ailē jāieraksta sertifikāta derīguma termiņš, izsniegšanas vieta un datums. Inspektoram sertifikāts jāapstiprina ar savu parakstu un personīgo spiedogu.

1. pielikums

2. pielikums

02.01.1997