Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.94

Rīgā 2010.gada 2.februārī (prot. Nr.6 5.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 25.marta noteikumos Nr.195 "Mašīnu drošības noteikumi"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par atbilstības novērtēšanu" 7.pantu

Izdarīt Ministru kabineta 2008.gada 25.marta noteikumos Nr.195 "Mašīnu drošības noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 49.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt 6. un 7.punktā vārdus "sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Latvijas standarts"" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs" Standartizācijas birojs" (attiecīgā locījumā).

2. Izteikt 8.punktu šādā redakcijā:

"8. Šo noteikumu 2.punktā minēto iekārtu atbilstības novērtēšanu veic:

8.1. sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Standartizācijas, akreditācijas un metroloģijas centrs" Latvijas Nacionālajā akreditācijas birojā (turpmāk - akreditācijas birojs) akreditētas institūcijas, par kuru akreditāciju Ekonomikas ministrija ir publicējusi paziņojumu laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" (turpmāk - paziņotās institūcijas) un kuras akreditētas atbilstoši standartam:

8.1.1. LVS EN 45011:2004 "Vispārīgās prasības institūcijām, kas nodarbojas ar produktu sertifikācijas sistēmām" vai LVS EN ISO/IEC 17020:2005 "Galvenie kritēriji dažāda veida institūcijām, kas veic inspicēšanu", lai veiktu EK tipa pārbaudi;

8.1.2. LVS EN ISO/IEC 17021:2007 "Atbilstības novērtēšana. Prasības institūcijām, kas nodrošina pārvaldības sistēmu auditu un sertifikāciju", lai veiktu vispārējās kvalitātes nodrošināšanas sistēmas novērtējumu; 

8.2. citu Eiropas Savienības dalībvalstu vai Eiropas Ekonomikas zonas valstu paziņotās institūcijas."

3. Izteikt 12.punktu šādā redakcijā:

"12. Mašīnu tirgus uzraudzību veic Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, kas uzrauga un kontrolē, lai mašīnas tiktu laistas tirgū vai nodotas lietošanā, ja tās atbilst šo noteikumu prasībām, neapdraud cilvēku un mājdzīvnieku veselību, īpašuma drošību, ir uzstādītas, tiek uzturētas un lietotas paredzētajam mērķim vai apstākļos, kurus var pamatoti paredzēt."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Ekonomikas ministrs A.Kampars

06.02.2010