Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: spēkā esošs

Ministru kabineta noteikumi Nr.1115

Rīgā 2009.gada 29.septembrī (prot. Nr.63 23.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 17.februāra noteikumos Nr.83 "Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība"

Izdoti saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma 26.panta pirmo daļu un 27.panta trešo daļu

 

Izdarīt Ministru kabineta 2004.gada 17.februāra noteikumos Nr.83 "Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 28.nr.; 2009, 57.nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt noteikumu tekstā vārdus "inficētā teritorija" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "karantīnas teritorija" (attiecīgā locījumā).

2. Izteikt 14.punktu šādā redakcijā:

"14. Atbildīgās institūcijas cūku mēra uzliesmojuma laikā vai savvaļas cūku saslimšanas gadījumā ar cūku mēri veic Valsts civilās aizsardzības plānā un pašvaldību civilās aizsardzības plānos paredzētos pasākumus."

3. Papildināt noteikumus ar 14.1 punktu šādā redakcijā:

"14.1 Papildus šo noteikumu 14.punktā noteiktajam dienests cūku mēra uzliesmojuma laikā vai savvaļas cūku saslimšanas gadījumā ar cūku mēri:

14.1 1. sagatavo un nosūta informāciju, kā arī izdod rīkojumu par veicamajiem uzdevumiem veterinārajām, lauksaimniecības un tirdzniecības organizācijām, kā arī katastrofas pārvaldīšanā iesaistītajām institūcijām;

14.1 2. nosūta pieprasīto informāciju Eiropas Komisijai un citām Eiropas Savienības dalībvalstīm;

14.1 3. sadarbojas ar diagnostikas laboratorijām, plašsaziņas līdzekļiem un elektroniskajiem sabiedrības saziņas līdzekļiem, informējot par specifiskiem cūku mēra apkarošanas pasākumiem."

4. Aizstāt 25.5., 25.6. un 25.7.apakšpunktā vārdus "teritoriālās veterinārās struktūrvienības" ar vārdu "amatpersonas".

5. Izteikt 37.punkta pirmo teikumu šādā redakcijā:

"Ja novietnē ir konstatētas ar cūku mēri slimas cūkas, kurām diagnoze ir apstiprināta references laboratorijā, valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors ap infekcijas skarto novietni nosaka aizsardzības un uzraudzības zonu (karantīnu)."

6. Aizstāt 41.5.apakšpunktā vārdus "teritoriālajai veterinārajai struktūr­vienībai" ar vārdiem "dienesta teritoriālajai struktūrvienībai".

7. Aizstāt 45.3.apakšpunktā vārdus "kautuves un novietnes teritoriālo veterināro struktūrvienību" ar vārdiem "dienesta teritoriālo struktūrvienību, kuras uzraudzībā esošajā teritorijā atrodas kautuve un novietne".

8. Aizstāt 49.5.apakšpunktā vārdus "teritoriālajai veterinārajai struktūrvie­nībai" ar vārdiem "dienesta teritoriālajai struktūrvienībai".

9. Aizstāt 53.3.apakšpunktā vārdus "teritoriālo veterināro struktūrvienību" ar vārdiem "dienesta teritoriālo struktūrvienību".

10. Izteikt 65.punkta otro teikumu šādā redakcijā:

"Valsts galvenais pārtikas un veterinārais inspektors, ievērojot dzīvnieku migrāciju, klimatiskos un ģeogrāfiskos apstākļus, kā arī cūku mēra izplatīšanās iespējamību un risku, nosaka karantīnu vietā, kur tika atrasts slimais dzīvnieks."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministrs J.Dūklavs

 

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2009.gada 3.oktobri.

03.10.2009