Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Ministru kabineta noteikumi Nr.996

Rīgā 2005.gada 20.decembrī (prot. Nr.76 82.§)
Noteikumi par vienreizējas dotācijas piešķiršanu pašvaldībām, kuras veic administratīvi teritoriālo reformu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā pašvaldībām, kuras, veicot administratīvi teritoriālo reformu, apvienojas, piešķirama vienreizēja dotācija, un tās piešķiršanas nosacījumus.

2. Attiecīgās pašvaldības iesniedz Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā domju (padomju) lēmumus par apvienošanos, kuros norādītas pašvaldības, ar kurām apvienojas, un izveidojamā novada nosaukums.

3. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija izskata pašvaldību domju (padomju) pieņemtos lēmumus par apvienošanos un sagatavo attiecīgu Ministru kabineta noteikumu projektu par novada izveidošanu. Noteikumu projektā saskaņā ar šiem noteikumiem nosaka arī dotācijas apmēru pēc apvienošanās izveidotajai novada pašvaldībai.

4. Šajos noteikumos noteikto dotāciju novada pašvaldība var saņemt vienu reizi, un to piešķir šādā apmērā:

4.1. 3% apmērā no apvienoto pašvaldību iepriekšējā saimnieciskā gada pamatbudžeta ieņēmumiem, neskaitot saņemtās mērķdotācijas no valsts budžeta (turpmāk — pašvaldību gada budžeta kopapjoms), ja šo pašvaldību gada budžeta kopapjoms ir līdz pieciem miljoniem latu;

4.2. 1% apmērā no apvienoto pašvaldību gada budžeta kopapjoma, ja šo pašvaldību gada budžeta kopapjoms ir vairāk nekā pieci miljoni latu.

5. Ja izveidotajai novada pašvaldībai papildus pievieno citas pašvaldības, dotāciju nosaka šajos noteikumos paredzētajā apmērā tikai no pievienoto pašvaldību gada budžeta kopapjoma.

6. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1999.gada 31.augusta noteikumus Nr.305 “Noteikumi par vienreizējas dotācijas piešķiršanu pašvaldībām, kuras veic administratīvi teritoriālo reformu” (Latvijas Vēstnesis, 1999, 286./289.nr.; 2003, 121.nr.; 2005, 92.nr.).

Ministru prezidents A.Kalvītis

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs M.Kučinskis
29.12.2005