Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 1999. gada 28. decembra noteikumus Nr. 454 "Noteikumi par valsts nodevu par Latvijas Republikas pasu un citu personu apliecinošu un tiesības apliecinošu dokumentu izsniegšanu".

Ministru kabineta noteikumi Nr. 422

Rīgā 1996.gada 5.novembrī (prot. nr.53, 12.§)

Noteikumi par valsts nodevu par Latvijas Republikas pasu un citu personu apliecinošu un tiesību apliecinošu dokumentu izsniegšanu

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nodokļiem un nodevām" 10. un 11.pantu

1. Šie noteikumi nosaka valsts nodevas likmes par Latvijas pilsoņu pasu, Latvijas nepilsoņu pasu un minētos dokumentus aizstājošo personu apliecinošu dokumentu (turpmāk tekstā - "pase") un tiesību apliecinošu dokumentu izsniegšanu.

2. Valsts nodevas likme par pases izsniegšanu ir pieci lati.

3. Valsts nodevas likme par pases izsniegšanu vecuma pensionāriem, pirmās un otrās grupas invalīdiem, bērniem līdz 16 gadu vecumam un personām, kuras saņem pasi, sasniedzot 16 gadu vecumu, ir viens lats.

4. Par atkārtotu pases izsniegšanu (izņemot gadījumus, ja beidzies pases derīguma termiņš, pasē nav vietas jauniem ierakstiem vai persona maina uzvārdu sakarā ar laulības noslēgšanu vai laulības šķiršanu) valsts nodeva iekasējama divkāršā apmērā, bet, ja pase nozaudēta atkārtoti divu gadu laikā, - pieckārtīgā apmērā.

5. No valsts nodevas par pases izsniegšanu ir atbrīvotas personas, kas atrodas pilnā valsts apgādībā.

6. Valsts nodevas likme par tiesību apliecinošu dokumentu izsniegšanu ir viens lats.

7. Uz paritātes pamata šo noteikumu 6.punktā minētā valsts nodeva nav jāmaksā, ja tiesību apliecinoši dokumenti ar Latvijas Republikas diplomātisko pārstāvniecību un konsulāro iestāžu starpniecību tiek izsniegti pēc ārvalstu pilsoņu (pavalstnieku) un juridisko personu pieprasījuma, ja šīm valstīm ir noslēgti līgumi par savstarpējo tiesisko palīdzību un ja pēc saskaņošanas ar Tieslietu ministriju un Finansu ministriju ir panākta vienošanās ar ārvalstu kompetentām arhīvu pārvaldes institūcijām.

8. Valsts nodevu samaksā pirms dokumenta saņemšanas.

9. Valsts nodevu par pases un tiesību apliecinošu dokumentu izsniegšanu ieskaita valsts pamatbudžetā.

10. Atzīt par spēku zaudējušiem:

10.1. Ministru kabineta 1995.gada 31.marta noteikumus nr.83 "Noteikumi par valsts nodevu par Latvijas Republikas pases, par citu personu apliecinošu dokumentu un par tiesību apliecinošu dokumentu izsniegšanu" (Latvijas Vēstnesis, 1995, 51., 121.nr.);

10.2. Ministru kabineta 1995.gada 8.augusta noteikumus nr.246 "Grozījums Ministru kabineta 1995.gada 31.marta noteikumos nr.83 "Noteikumi par valsts nodevu par Latvijas Republikas pases, par citu personu apliecinošu dokumentu un par tiesību apliecinošu dokumentu izsniegšanu"" (Latvijas Vēstnesis, 1995, 121.nr.).

11. Noteikumi stājas spēkā ar 1996.gada 15.novembri.

Ministru prezidents A.Šķēle

Iekšlietu ministrs D.Turlais

15.11.1996