Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: spēkā esošs
Ministru kabineta noteikumi Nr.277

Rīgā 2000.gada 15.augustā (prot. Nr.37 16.§)
Noteikumi par ostu izmantošanu aizsardzības vajadzībām
Izdoti saskaņā ar Likuma par ostām 2.pantu
I. Vispārīgie jautājumi

1. Šie noteikumi nosaka ostu izmantošanas kārtību valsts aizsardzības vajadzībām.

2. Valsts aizsardzības vajadzībām Nacionālie bruņotie spēki izmanto ostas sauszemes teritorijas un akvatorijas daļu (turpmāk — Jūras spēku bāze), kas ar attiecīgu Ministru kabineta tiesību aktu ir nodota Aizsardzības ministrijas valdījumā un tiek izmantota atbilstoši Ministru kabineta noteiktajai kārtībai.

3. Aizturēto kuģu apskatei un Jūras spēku kuģu bāzēšanai ārkārtējās situācijās var izmantot jebkuru ostas teritorijas daļu ārpus pastāvīgajām Jūras spēku bāzēm.

II. Sadarbība ar ostas pārvaldi

4. Jūras spēku kuģi, izmantojot ostas, ievēro attiecīgās ostas noteikumus.

5. Jūras spēku bāzes komandieris pēc saskaņošanas ar attiecīgās ostas kapteini nosaka kuģošanas kārtību Jūras spēku bāzes akvatorijā.

6. Jūras spēku kuģiem ir priekšrocības saņemt atļauju ieiešanai ostā vai iziešanai no tās, ņemot vērā faktisko navigācijas situāciju ostā.

7. Jūras spēku bāzes hidrotehnisko un sauszemes teritorijas objektu būvniecības, rekonstrukcijas, modernizācijas un attīstības projekti saskaņojami ar attiecīgās ostas pārvaldi.

III. Kuģošanas drošības kontrole Jūras spēku bāzes akvatorijā

8. Kuģu kustības operatīvo vadību Jūras spēku bāzes akvatorijā veic Jūras spēku operatīvie dežuranti.

9. Jūras spēku operatīvie dežuranti uztur pastāvīgus sakarus ar attiecīgo ostu kapteiņu dienestiem un ir tiesīgi izmantot visu informāciju par situāciju un kuģiem ostā, kas nepieciešama Jūras spēku darbībai valsts aizsardzības vajadzībām.

IV. Noslēguma jautājums

10. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 1995.gada 26.septembra noteikumus Nr.286 "Noteikumi par ostu izmantošanu aizsardzības vajadzībām" (Latvijas Vēstnesis, 1995, 152.nr.).

Ministru prezidents A.Bērziņš

Aizsardzības ministra vietā — iekšlietu ministrs M.Segliņš
19.08.2000