Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: zaudējis spēku
Ministru kabineta noteikumi Nr.228

Rīgā 2004.gada 1.aprīlī (prot. Nr.18 6.§)
Vieglo automobiļu un motociklu nodokļa maksāšanas, iekasēšanas un administrēšanas kārtība
Izdoti saskaņā ar likuma “Par vieglo automobiļu un motociklu nodokli8.pantu

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā maksā, iekasē un administrē vieglo automobiļu un motociklu nodokli (turpmāk — nodoklis), kā arī nodokļa administrācijas iecelšanas kārtību.

2. Fiziskās un juridiskās personas, uz kuru vārda saskaņā ar likumu “Par vieglo automobiļu un motociklu nodokli” (turpmāk — likums) Latvijā tiek reģistrēti vieglie automobiļi vai motocikli (turpmāk — personas), nodokli par attiecīgo vieglo automobili vai motociklu (turpmāk — transportlīdzeklis) samaksā pēc transportlīdzekļa agregāta numuru salīdzināšanas Ceļu satiksmes drošības direkcijā, bet pirms attiecīgā transportlīdzekļa reģistrēšanas.

3. Persona saskaņā ar likuma 4.pantu aprēķina un samaksā nodokli kredītiestādēs vai Ceļu satiksmes drošības direkcijas kasēs. Līdzekļus, kas iegūti, saņemot nodokļa maksājumus, Ceļu satiksmes drošības direkcija, neieskaitot tos savā norēķinu kontā, triju dienu laikā iemaksā noteiktā valsts budžeta ieņēmumu kontā. Nodokļa iekasēšanas izdevumus sedz maksātājs. Iekasējot nodokli, maksātājam tiek izsniegts maksājuma dokuments, kurā norādīta informācija par maksātāju, tranportlīdzekli un samaksātā nodokļa apmēru.

4. Reģistrējot transportlīdzekli Ceļu satiksmes drošības direkcijā, persona iesniedz nodokļa samaksu apliecinošu maksājuma dokumentu. Ja nodoklis nav samaksāts likumā noteiktajā apmērā, Ceļu satiksmes drošības direkcija transportlīdzekli nereģistrē.

5. Ja persona ar vienu maksājuma dokumentu vienlaikus maksā nodokli par vairākiem reģistrējamiem transportlīdzekļiem, maksājuma dokumentam pievieno sarakstu, kurā norāda transportlīdzekļu marku, modeli un pirmo reģistrācijas gadu ārvalstīs (ja to nav iespējams noteikt, — izgatavošanas gadu). Minēto sarakstu paraksta transportlīdzekļu īpašnieks.

6. Nepareizi iemaksātā un pārmaksātā nodokļa atmaksu, kā arī nodokļa atmaksu likuma 7.panta pirmajā daļā minētajos gadījumos no valsts budžeta veic Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālā iestāde (atbilstoši maksātāja juridiskajai adresei vai deklarētajai dzīvesvietai) pēc maksātāja pieprasījuma, nodokļa samaksu apliecinoša maksājuma dokumenta un tiem pievienotā Ceļu satiksmes drošības direkcijas atzinuma saņemšanas.

7. Nodokli administrē Valsts ieņēmumu dienests likumā “Par Valsts ieņēmumu dienestu” noteiktajā kārtībā.

8. Attiecībā uz transportlīdzekļiem, kuri ievesti izlaišanai brīvam apgrozījumam Latvijas Republikā no ārvalstīm līdz 2004.gada 30.aprīlim, šo noteikumu 4.punktā minētais dokuments ir maksājuma dokuments, kas apliecina nodokļa samaksu saskaņā ar likumu “Par akcīzes nodokli”.

9. Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.maiju.

Ministru prezidents I.Emsis

Finanšu ministrs O.Spurdziņš