Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Tiesību akts: spēkā esošs
Ministru kabineta noteikumi Nr. 583

Rīgā 2015. gada 13. oktobrī (prot. Nr. 54 12. §)
Kārtība, kādā Valsts policija ceļu satiksmes negadījumā iesaistītam transportlīdzeklim anulē atļauju piedalīties ceļu satiksmē
Izdoti saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma
27. panta septīto daļu

1. Noteikumi nosaka:

1.1. bojājumus, pēc kuru konstatēšanas Valsts policija ceļu satiksmes negadījumā (turpmāk – negadījums) iesaistītam transportlīdzeklim (izņemot traktortehniku un tās piekabes) anulē atļauju piedalīties ceļu satiksmē;

1.2. kārtību, kādā Valsts policija transportlīdzeklim anulē atļauju piedalīties ceļu satiksmē (turpmāk – atļauja).

2. Valsts policijas darbinieks negadījuma vietā izvērtē negadījuma sekas, lai konstatētu, vai negadījumā iesaistītam transportlīdzeklim nav vismaz viens no šādiem bojājumiem, kas var būtiski ietekmēt ceļu satiksmes drošību:

2.1. transportlīdzeklim apgāžoties vai pēc saņemtā trieciena:

2.1.1. radies transportlīdzekļa rāmja, virsbūves (kabīnes), kravas tilpnes vai nesošo elementu (tajā skaitā jumta, jumta sastatnes un (vai) sliekšņa) lūzums, izlūzums vai deformācija, kā dēļ nevar atvērt un (vai) aizvērt kādu no sānu durvīm, vai izjaukta priekšējās vai aizmugurējās ass riteņu ģeometrija, kā rezultātā kāds no riteņiem piespiests pie virsbūves vai nolauzts;

2.1.2. sadalījies transportlīdzekļa rāmis vai virsbūve vai no transportlīdzekļa atdalījies motors;

2.2. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, izmantojot attiecīgu aprīkojumu, ir mehāniski bojājis transportlīdzekļa jumtu vai jumta statnes;

2.3. transportlīdzeklim izdedzis salons vai motortelpa.

3. Konstatējot šo noteikumu 2. punktā minēto bojājumu, Valsts policijas darbinieks mutvārdos izdod administratīvo aktu par atļaujas anulēšanu, ar tehniskiem līdzekļiem (fotoierīcēm) fiksē transportlīdzekļa bojājumu, noņem un iznīcina transportlīdzekļa valsts tehniskās apskates uzlīmi (ja tas iespējams), par ko izdara atbilstošu ierakstu negadījuma reģistrēšanas protokolā, un notikuma vietā vai Paziņošanas likumā noteiktajā kārtībā paziņo par to transportlīdzekļa īpašniekam vai turētājam.

4. Valsts policijas darbinieka izdoto administratīvo aktu var apstrīdēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā, iesniedzot attiecīgu iesniegumu augstākai amatpersonai. Augstākas amatpersonas lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā. Minētā lēmuma apstrīdēšana un pārsūdzēšana neaptur tā darbību.

5. Valsts policija vienas darbdienas laikā pēc atļaujas anulēšanas izdara attiecīgu atzīmi Ceļu policijas reģistrā, norādot transportlīdzeklim konstatēto bojājumu atbilstoši šo noteikumu 2. punktā minētajam transportlīdzekļa bojājuma veidam.

6. Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs informāciju par atļaujas anulēšanu tiešsaistes datu pārraides režīmā no Ceļu policijas reģistra nodod valsts akciju sabiedrībai "Ceļu satiksmes drošības direkcija".

7. Anulēto atļauju atjauno normatīvajos aktos par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati noteiktajā kārtībā.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis
16.10.2015