Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Darbības ar dokumentu

Tiesību akts: zaudējis spēku
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr.790

Rīgā 2005.gada 25.oktobrī (prot. Nr.61 10.§)

Noteikumi par minimālo mēneša darba algu un minimālo stundas tarifa likmi

Izdoti saskaņā ar Darba likuma 61.panta otro daļu

1. Noteikumi nosaka minimālo mēneša darba algu normālā darba laika ietvaros un minimālo stundas tarifa likmi.

2. Minimālā mēneša darba alga normālā darba laika ietvaros ir 90latu. Minimālā stundas tarifa likme ir 0,535lati.

3. Pusaudžiem minimālā stundas tarifa likme ir 0,611latu.

4. Darbiniekiem, kuri pakļauti īpašam riskam un kuriem normālais darba laiks ir septiņas stundas dienā un 35stundas nedēļā, minimālā stundas tarifa likme ir 0,611latu.

5. Mēnesī, kad darba stundu skaits ir mazāks par gada vidējo darba stundu skaitu mēnesī, darbiniekiem, kuriem nolīgta laika algas sistēma ar minimālās stundas tarifa likmes apmaksu un kuri nostrādājuši visas mēnesī noteiktās darba stundas, darba algu nosaka minimālās mēneša darba algas apmērā, aprēķināto darba algu palielinot par starpību starp aprēķināto darba algu un šo noteikumu 2.punktā minēto minimālo mēneša darba algu.

6. Ja darbiniekiem saglabājama vidējā izpeļņa, to palielina par starpību starp šo noteikumu 2.punktā minēto minimālo mēneša darba algu un Ministru kabineta noteikto minimālo darba algu tajos mēnešos, par kuriem aprēķināma mēneša vidējā izpeļņa.

7. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2003.gada 23.septembra noteikumus Nr.535 "Noteikumi par minimālo mēneša darba algu un minimālo stundas tarifa likmi" (Latvijas Vēstnesis, 2003, 132.nr.).

8. Noteikumi stājas spēkā ar 2006.gada 1.janvāri.

Ministru prezidenta vietā - finanšu ministrs O.Spurdziņš

Labklājības ministre D.Staķe

01.01.2006